Son Yorumlar

Aşkım Kapışmak Röportajı 20 ubat 2013 aramba tarihinde yazlm - 1978 okunmaAşkım Kapışmak: Aşık erkek çocuk gibi olur kadın ise devleşir…

Aşkım KapışmakKişisel gelişim uzmanı Aşkım Kapışmak yeni çıkardığı kitabı “Aşkımın Beden Dili” hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Aşık birinin beden dili nasıl olur?
Aşk; mutlu insanın işi değildir. Kendimizde gizlediğimiz eksiklik duygusunu egomuzla kapatırız. Sonra öyle biri karşımıza çıkar ki; sakladığımız o yanlarımızı fark ettirir ve onu bizi tamamlayacak bir kurtarıcı gibi görüp aşık oluruz. Aşık olunca, ‘seretonin’ ve ‘dopamin’ denilen hormonlar salgılanmaya başlar. Aslında bir zandır aşk. Aşık kişi; kendi iç dünyasında bir kahraman yaratır ve gerçekteki kişinin hayal ettiği kahramanla uyuşmasını ister. Bu hızlı değişim, olumlu duyguları maksimum seviyeye çıkarır.

Bir kadın, aşık olduğunu nasıl gösterir?
Omuz üzerinden tebessümlü bakışlar atar. Elleri sık sık saçlarına gider. Gözlerinin içi güler ve daha renkli giyinmeyebaşlar. Eli sürekli aşık olduğu kişinin üzerindedir. Sevgilisini dinlerken sürekli başını öne eğip gözleriyle yukarıya doğru bakar. Çoğu aşık kadının dudakları doğal olarak kırmızılaşır. Aşık kadın devleşir.

Peki, erkek aşık olduğunda nasıl davranır?
Erkeğin bir kadında en viagra no prescription required çok dikkat ettiği şey; güzellik ve gençliktir. Bu yüzden aşık erkek, partnerinin tüm bedenini süzer ve sadece o varmış hissi yaratır. Normalde olmayacağı kadar çocuksulaşabilir. Tensel temas artar ve sürekli sarılma ihtiyacı duyar. Bazı ortamlarda bunu yapamadığında sessizce kadını seyredalar. Sevgilisini öperken derin derin koklar. Aşık olunca açlık hissi azalır ve kilo vermeye başlar. Etrafta gördüğü şeyleri alıp sevgilisine verir; çakıl taşı ve çiçek gibi…

Karşımızdakini beden diliyle etkilemek için neler yapmalı?
Her şeyden önce temiz ve bakımlı olmak gerekir. Kıyafet seçiminde abartıya kaçmamak gerekir. Dik durmak, başı eğmemek ve karşımızdaki kişi ile en az bir metre mesafe bırakmak gerekir. İlk konuşan, karşımızdaki olmalı. Onu dinlerken hafifçe öne eğilmeli; biz konuşurken ise tam arkaya yaslanıp yüksek durmalıyız. Çünkü biz konuşurken, o dinlemeye ve bizi seyretmeye geçecektir.

AYAKLARINA DİKKAT EDİN
Sevgilimizin beden dilinde nelere dikkat etmeliyiz?
Sevdiğinizin beden dilini inceleyin; konuşurken ayakları size dönük mü? Bu çok önemli. Sizinle konuşurken ayakları size dönükse, sizinle ilgileniyordur ve mutludur. Birlikte vakit geçirirken saatin nasıl geçtiğini anlamamak da mutlu olduğunuzu ve keyif aldığınızı gösterir. Birlikteyken sık sık sessizlik oluyor ve zaman bir türlü geçmiyorsa, bu ilişkiyi gözden geçirmek gerekir. Uyumlu çiftler farkında olmadan aynı hareketi yapar. Ona bir şeyler anlatırken gözlerine bakın; eğer gözlerinizin içine bakıyorsa, bu sizden etkilendiğini gösterir. Mutlu ilişkide; çiftlerin gözleri hep sevdiği kişidedir.

Aldatan kadın nasıl anlaşılır?
Başka bir erkekten haz alan kadının enerjisi yükselir ve sürekli gülmeye başlar. Eşini dışarıda olmaya, arkadaşlarıyla gezmeye teşvik eder. Eviyle daha fazla ilgilenir çünkü evde bir eksiklik olsun istemez. Eşi ile daha az tartışmaya başlar. Telefonunu saklamaz; aksine evde sürekli ortadadır. Bu durum eşini şüphelendirmez. Eski düzenin devam ettiği hissini vermek için ara ara tartışma çıkarır.

İLİŞKİDE SEVGİ VE GÜVENİ ARTIRMA EGZERSİZİ
İnsanın sırt bölgesi, güven ihtiyacının olduğu bölümdür. Sırtını nereye yaslıyorsa, oranın sağlam olması gerekir. Problemlerimizi çoğu zaman yüz yüze çözemeyiz. Bunun nedeni; birbirimize bakarken egolarımızın devreye girmesidir.
Bir kanepenin ya da yatağın tam ortasına, hatta yerde halının üstüne sırt sırta gelecek şekilde oturun. Bacaklarınızı katlayın ve eşinizin sırtına yaslanın. Onun da aynı şekilde, aynı beden duruşunda olmasını sağlayın.
Sessiz bir şekilde hiç konuşmadan birbirinizin sırtını hissetmeye çalışın.
Sırt sırtayken; zihninizde sadece olumlu, pozitif duyguları tutmaya çalışın. O ana odaklanın; geçmişe ya da geleceğe takılı kalmayın.

0 Yorum yapılmış

arabesk rap Bizim Mekan Sohbet Tubidy