Kategori arşivi: K

K harfi ile başlayan röportajlar

Kadir İnanır Röportajı

Kadir İnanır: Siyasetin dik âlâsını yapıyorum

Türkiye’ de sinema tarihine damga vurmuş Kadir İnanır Sabah Pazar ekine birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gerek kendisi gerekse siyasi tercihi hakkında açıklamalarda bulunan İnanır’ ın açıklamaların detayları;

kadir-inanır-1

- Sanatçı kimdir? Sanatçının etliye sütlüye karışmayanı mı makbul?
- Sanatçılar yaşadıkları toplumda ve dünyada, insan onurunu yücelten her türlü kavganın öncü savaşçılarıdır. İşlerinde ve söylemlerinde ayrımcılığa yer yoktur. Sadece barış ve sevgi için çırpınıp dururlar ve mutlaka kazanırlar. Onları kırıp dökme düşüncesi ve yapılanması tarihler boyunca hiçbir ülkede başarılı olamamıştır. Herkes susar ama sanatçı susmaz, susamaz… Doğru bulduğu evrensel değerleri kaybederse ölür… Sanatçılar ölürse, sevgi ölür, saygı ölür, barış ölür, insanlık ölür… 

Okumaya devam et

Kerem Bursin Röportajı

Kerem Bursin: Hedefim, Hollywood platformunda Türkiye’yi temsil etmek.

Reyting Rekorları kıran Güneşi Beklerken dizisi oyuncularından Kerem Bursin hedefinin Türkiye’ yi Hollywood ta temsil etmek diyor.

Güneşi Beklerken”, her hafta izlenme rekorları kırıyor. Teklifi kabul ederken, dizinin bu kadar başarılı olacağını tahmin etmiş miydiniz?

– Böyle bir şeyi tahmin etmek mümkün değil. Açıkçası bu tarz şeylere kafa yormamaya çalışıyorum. Tek derdim işimi yapmak, izleyicilerimizi mutlu etmek ve zamanlarını boşa harcamamak.

* Sizce izleyici en çok neyi sevdi dizide?

– Tek bir şey söylemek zor. Bence yönetmenimiz Altan Dönmez’in bakış açısını, ekibimiz ve oyuncularımızın yeteneğini sevdiler, setteki sıcak enerjimizi de hissettiler.

* Kerem sürekli hain planlar peşinde. Rolü kabul ederken hiç endişelenmediniz mi “Ya sevilmezsem” diye?

– Evet, o düşünce aklıma geldi. Ama geldiği gibi de gitti. Çünkü benim işim oyunculuk ve zaten Kerem Sayer’le Kerem Bursin’in dünyaları birbirinden çok farklı. Nasıl herkes işini en profesyonel şekilde yapıyorsa, ben de öyle yapmaya çabalıyorum. Benim işim kendimi sevdirmeye çalışmaktan çok oynadığım rolün hakkını vermek.

Okumaya devam et

Küçük İskender Röportajı

Küçük İskender: İstenmeyenlerin simgesi: Ali

Küçük İskender

Küçük İskender

Türkiye’ in beğenilen şairlerinden Küçük İskender “Ali” isimli son şiir kitabı ile ilgili Hürriyet Cumartesi ekine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

”Son kitabıma Ali adını verirken bütün bu olacakları hissetmek, hep bilmek, hepimizin en ağır yükü”  diye bir tweet attınız. Kitabın adına nasıl karar verdiniz?
- Sabahattin Âli, çocukluk yıllarımın ilk yazarı. “Baba ben kitap okumak istiyorum” dediğimde kitapla dolu kütüphanemizden onu seçip uzatmıştı babam. “Ali ile başla” demişti. Ortaokuldaydım sanırım. Ardından da bana Sabahattin Âli’nin hayatını anlatmıştı. Bizim ailede erkek isimlerinde bir döngü vardır. Dedem Ali İskender, babam Derman, ben Derman İskender. Aslında konmamış bir ismim daha var ki o da Ali. Gördüğünüz gibi ben kitaba isim bulmadım; Ali’nin takibi altındaydım hep. Yıllarca Ali’nin hüznünü, aydınlık yüzünü yanımda gezdirdim. Sonra birdenbire Ali, bir başkası oldu bu toplumda. İstenmeyenlerin simgesi. Yok edilmesi gerekenlerin lakabı. Karşılaştığım bütün güzel insanlara Ali demek geçti içimden hep.

Okumaya devam et

Karsu Dönmez Röportajı

Karsu Dönmez: Karsu’da kendimi Britney Spears gibi hissettim

Hatay ilinin Karsu Köyünden Hollanda ya göç eden ailenin kızı olan ve Amerika da konserler veren Karsu Dönmez Hürriyet e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Karsu Dönmez

Müziğe, babanızın araba hayali için biriktirdiği parayla aldığı piyanoyla başlamışsınız, öyle mi?
– Evet… Annemle birlikte biriktirdikleri parayla aldılar piyanomu. O zaman daha 8 yaşındaydım ve bir piyanom olmasını çok istiyordum. Televizyondan görmüştüm, tutturmuştum bana piyano alın diye…

Farklı enstrümanlara da ilginiz var mıydı?
– Amsterdam’da bir sene boyunca farklı enstrümanları denediğim bir eğitim aldım. Çello da çaldım. Ama hep piyano istedim. Bir sene piyano kiraladılar, çok sevdiğimi görünce de aldılar. Liseye giderken, klasik piyano ve şan eğitimi aldım. 16 yaşında da Hollanda’daki Amerikan Elçiliği’nden verilen bursla Rhoad Island Üniversitesi’nde klasik şan eğitimi aldım.

Okumaya devam et

Keremcem Röportajı ( Video )

Keremcem TRT Müzik Röportajı

Ünlü şarkıcı Keremcem yeni albümü olan Aptal Aşık hakkında TRT Müzik’ e çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kadir Doğulu Röportajı

Kadir Doğulu: Geleneksel adamım kıskançlıklarım var

Kadir DoğuluHande Yener ile ilişkisinden sonra son dönemlerde adını Pis Yedili dizisi ile duyuran Kadir Doğulu Sabah’ a çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FIRLAMAYDIM

Çocukluğunuzdan başlayalım; nasıl bir çocukluk geçirdiniz?
Aslında sıradan ancak fazla fırlama bir çocuktum… Kalabalık ve mutlu bir ailede, mahalle kültürüyle büyüdüm. Bir kız, dört erkek kardeşiz biz. Babamlar dokuz kardeş, benim 25 kuzenim var. Dolayısıyla en yakın arkadaşlarımız; kardeşler ve kuzenlerdi.

Baba olmayı istiyor musunuz?
İstememek mümkün değil; kalabalık ailede büyüyünce insan kalabalık seviyor. “Neden olmasın?” diyorum. Çocuklarına düşkün bir baba olacağım belli ama daha zamanı var.

Kıskanç mısınız?
Evet… Törpülemeye çalıştığım huylarımdan biri. Geleneksel bir adamım; kalıplarım ve çizgilerim var. Karşımdaki insanın kişisel haklarına müdahale edecek sınırda değil çizgilerim ama limitlerim bellidir.

Okumaya devam et

Kenan İmirzalıoğlu Röportajı 2

Kenan İmirzalıoğlu: Entelektüel bir şeyler var da ben mi dahil olmuyorum?

Kenan İmirzalıoğlu

Kenan İmirzalıoğlu

Türk ekranlarının aranan yakışıklı yüzü Kenan İmirzalıoğlu Hürriyet Pazar ekindenki son röportajında çarpıcı açıklamarda bulundu.

Nasıl bir dönemden geçiyorsunuz?  
– Genel olarak mutluyum. Çok çalıştık, güzel işler yaptık. Şimdi biraz hayatın keyfini sürme dönemine geçtik. Artık hayat daha değerli. Anın kıymetini bilmek lazım.

Entelektüel çıtayı yükseğe taşımak konusundaki takıntılarınız azaldı mı? Uğur Yücel ile çalıştığınız dönemlerde bu tarz konulara daha çok kafa yorardınız sanki…
-  Böyle bir farktan bahsedemeyiz. Günümüzde entelektüel bir şeyler oluyor da ben mi dahil olmuyorum? Keşke Uğur Abi ‘Yazı-Tura’ gibi filmler çekse de yine oynasam!

Film dışında da o dönemde biz sizi derin sohbetlerin yapıldığı masalarda daha çok görürdük.  
– O toplanmalarımız aynen devam ediyor ama artık magazin basınının bizi çekeceği yerlerde değiliz.  En önemli bilgiler ve tecrübeler de oralardan sağlanıyor. Sektördeki büyüklerimden çok beslendim. Asla “Oldum, tamam!” demem. Öğrenmeye, bilgiye, dünün önüne geçmeye açım ve şehvetliyim. Hayattan ancak böyle zevk alabilirim.
Okumaya devam et